Курс Ефіріум та його потенційні можливості до зростання роблять актив затребуваним. Відповідно через це процес майнінгу та стейкінгу цікавить багатьох користувачів. Ethereum використовує два різних механізми консенсусу: Proof of Work (PoW) та Proof of Stake (PoS). До переходу на Ethereum 2.0 основним механізмом був PoW, але з появою Ethereum 2.0 відбувся перехід на PoS, який докорінно змінив підхід до добування та стейкінгу цифрового активу.
Як працював майнінг монети Ethereum (PoW)?
Майнери використовували потужні обчислювальні пристрої (ASIC або GPU), щоб вирішувати складні математичні задачі. Це потребувало великої кількості обчислювальної потужності та енергії. Коли майнер вирішував задачу, він створював новий блок, який містив список транзакцій. Цей блок додавався до блокчейну, а транзакції в ньому вважалися підтвердженими. Майнери отримували винагороду у вигляді нових ETH монет (блокова винагорода) та комісій за транзакції, які включались в блок.
Високі енергетичні витрати забезпечували безпеку мережі, ускладнюючи атаки, проте продовжувати використовувати цей протокол не було сенсу. На біржі Ethereum крипта користувалась попитом та стрімко розвивалась згідно поставлених цілей.
Стейкінг монети: як зараз добувати ЕТН?
Курс криптовалюти на сьогодні підтверджує той факт, що монета – інвестиційний актив, який може приносити прибуток. Оптимальний варіант добування – стейкінг. Як працює цей процес в Ethereum 2.0:
- Інвестування ЕТН.
Користувачі, які хочуть стати валідаторами, мають купити Ethereum та внести 32 ETH на спеціальний стейкінг-контракт.
- Вибір валідаторів.
Валідатори випадково обираються для створення нових блоків та перевірки транзакцій. Шанси бути обраним пропорційні кількості застейканих цифрових монет ЕТН.
- Створення та перевірка блоків.
Обрані валідатори створюють нові блоки та підтверджують транзакції. Інші валідатори перевіряють правильність блоків. Якщо блок підтверджений, він додається до блокчейну.
- Отримання нагороди.
Валідатори отримують винагороду у вигляді нових монет ETH за створення блоків та перевірку транзакцій, які можна надалі використовувати як забажається за курсом криптовалют станом на сьогодні, тобто на момент проведення процесу. Ця винагорода розподіляється між всіма валідаторами, які брали участь у процесі.
- Покарання за недобросовісну поведінку.
Якщо валідатор діє недобросовісно (наприклад, намагається створити неправильний блок), частина його застейканих монет може бути конфіскована (слешінг).
Основні переваги стейкінгу Ефіру з курсом на сьогодні
До ключових переваг методу можна віднести:
- Енергоефективність. Стейкінг не потребує значних енергетичних витрат.
- Винагорода за участь. Винагорода розподіляється між валідаторами на основі їх внеску (кількості стейканого ETH). Монети можна продати, обміняти за актуальним курсом крипти, або також відправити в стейкінг.
Безпека забезпечується економічними стимулами та покараннями за недобросовісну поведінку. Стейкінг повноцінно можна вважати майбутнім цифрового активу та мережі. Сьогодні криптовалюта в Україні, курс якої відрізняється порівняною стійкістю, користується неабияким попитом та стає основою інших криптопроєктів.