15 жовтня о 20:30 на ФГ «Масарівські липки», що в Копичинцях Гусятинського району сталося нещастя. Техпрацівниця прибирала приміщення, як раптом увімкнувся конвеєр. Жінці відрізало руку по лікоть.
З відірваною кінцівкою потерпілу доправили до Тернопільської обласної лікарні, – пише Терен.
За словами начальника відділу інспекції праці Ігоря Хаварівського, такі випадки часто стаються на виробництвах, проте не кожен працівник, який отримав виробничу травму, знає, куди звернутися за компенсацією.
У таких ситуаціях на допомогу прийде державна структура – Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Якщо жінка була офіційно оформлена, то щомісяця з її зарплати робили відрахування до цього Фонду. Тепер обов’язково потрібно зберегти всі документи і довідки з лікарні, де потерпілій надають меддопомогу.
– Потрібно зібрати чеки і підтвердження оплати тих чи інших сум, що вона витратить на лікування, – пояснив Ігор Хаварівський. – Якщо факт травматизму на виробництві підтвердиться, Фонд зобов’язаний відшкодувати жінці повну суму. В конкретному випадку можна говорити про втрату працездатності – тимчасову чи постійну. Це вирішать лікарі. Тож потерпіла має право спочатку на одноразову фінансову допомогу, а потім, у випадку наявності висновку про постійну втрату працездатності, зможе претендувати на по життєву виплату в розмірі, що визначатиметься індивідуально до її ситуації.
Щоб отримати право на відшкодування, жінці потрібно звернутися до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві з повним пакетом документів. Пунктом 1.6 порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду від 27.04.2007 №24 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.06.2007 за №715/13982, передбачено, що справа про страхові виплати потерпілому формується за його бажанням в робочих органах виконавчої дирекції Фонду за місцем знаходження підприємства або місцем проживання потерпілого.