Олігархи хочуть знищити одне з семи чудес України, яке знаходиться на Тернопільщині
Вт. 4 Жовтня 2022

Дністер

Олігархи хочуть знищити одне з семи чудес України, яке знаходиться на Тернопільщині

Дністер
Дністер

Як відомо, Дністровський каньйон – одне з Семи чудес України, унікальний об’єкт з величезним туристичним потенціалом.

Далі подаємо позицію ВО “Тризуб” ім.С.Бандери. Тернопільщина:

“Тому в долині Дністра створений національний природний парк, на території якого заборонена будь-яка господарська діяльність, що може пошкодити чи порушити екологічний баланс парку. Незважаючи на це, державна компанія “Укргідроенерго” планує створити на річці Дністер каскад ГЕС, п’ять станцій якого знаходитимуться на території природного парку. Зрозуміло, що будівництво таких об’єктів порушить водний та біологічний баланс в річці, призведе до загибелі рідкісних видів тварин, що живуть у Дністрі та занесені в Червону книгу, закриє для туристів мальовничий Дністровський каньйон, а також вплине на водний режим навколишніх територій, що спричинить підтоплення, зсуви та ерозію грунтів.

Незважаючи на це, вже більше року ми чуємо від деяких наших “політиків” зовсім інші аргументи. Нас

Позиція. Дністер
Позиція. Дністер

намагаються переконати, що Україна страждає від дефіциту електроенергії і необхідно будувати нові ГЕС на Дністрі, які дадуть величезну кількість енергії, що треба переходити з АЕС на ГЕС, що ніби-то кредити на ці ГЕС дає Міжнародний банк реконструкції та розвитку, що цей проект допоможе розбудувати інфраструктуру регіону тощо. Такі слова викликають шквал запитань та критики з боку багатьох більш свідомих політиків та представників громадськості. Дехто стверджує, що будівництво великих ГЕС шкодить природі, і будувати можна лише малі ГЕС, і бажано на гірських річках (при тому, що Дністер на території Тернопільської області вже не гірська, а рівнинна річка). Тому варто модернізувати мережу дрібних ГЕС, які є на Тернопільщині, а не будувати нові ГЕС на Дністрі. Лунають і більш конструктивні думки: атомна і гідроенергетика віджили своє, і перспективними є сонячна, вітрова, біогазова енергія; крім того, недавно німецьким вченим вдалось здійснити керовану термоядерну реакцію. Отже, в часи, коли всі цивілізовані країни активно переходять на відновлювальні джерела енергії, які не залишають відходів і не шкодять природі, будівництво великих ГЕС буде кроком назад і пережитком минулого.

Читайте також: На Тернопільщині у трьохкілометровій зоні збираються знищити усіх свиней

Мимоволі складається враження, що розвинені країни Заходу, дбаючи про власний комфорт та безбідне існування, про безпечну екологічну обстановку в своїх країнах, і потребуючи при цьому величезну кількість електроенергії, позбавляються від АЕС, ТЕС, ГЕС, переходять на енергію сонця та вітру. Дефіцит енергії вони перекривають за рахунок надходжень електрики з менш розвинутих країн, при чому способи вироблення цієї електрики та екологічна ситуація цих країн “цивілізований світ” мало хвилює. В список таких країн – експортерів електрики – потрапила і Україна. Бажаючи отримати дешеву електрику, західні країни дають Україні кредити (які віддаватимуть наші діти та внуки), щоб ми будували в себе ГЕС і пересилали енергію в Європу. Люди, які називають себе нашою владою, насправді є представниками режиму внутрішньої окупації, який тимчасово панує в нашій країні, і також мало хвилюються про екологічну ситуацію України чи розвиток альтернативних джерел енергії. Їх більше хвилює вміст власного гаманця, тому ті мільярди, які дає Міжнародний банк реконструкції та розвитку, гарна нагода для них набити свої кишені, через це вони так активно лобіюють ідею будівництва ГЕС на Дністрі, стверджуючи, буцім Україні не вистачає електрики, хоч насправді вони просто планують продавати її за кордон.

Така ситуація – ще одне свідчення на користь того, що управління Україною здійснюється не для задоволення інтересів української нації, а для збагачення олігархів і тих іноземних урядів, яким ці олігархи служать”