Перші старти і перемоги відчули юні лижники на Тернопільщині (ФОТО)
Пт. 30 Вересня 2022

Перші старти і перемоги відчули юні лижники на Тернопільщині (ФОТО)

лижіПозмагавшись за Першість ДЮСШ Тернопільського району з лижних перегонів власні сили випробували 35 юних спортсменів. Представники відділень спортивних шкіл у Мишковичах, Острові та Великій Березовиці вийшли на старт 21 січня на Острівській лижній базі.

За словами директора дитячої юнацької спортивної школи Тернопільського району Олександра Шума, змагання організували щоб залучити дітей до занять спортом і тренувального процесу. Саме завдяки таким заходам спортсмени відчувають справжній дух перегонів та конкуренцію. Це спонукає краще займатися підготовкою та покращувати власні результати.

Емоції переповнювали дітей. Юні спортсмени були в захваті, адже багато з них вперше побували на змаганнях та поборолися за перемогу.

лижіЛижники змагалися у кількох категоріях. Перемогу серед юнаків 2001-2002 р.н. здобув Владислав Недогонь. Другим став Юрій Вінницький, третій – Руслан Гулько. Найкращою серед дівчат у цій же категорії стала Діана Руда, за нею фінішували Алла Гаяць та Ольга Косенко.

Серед лижниць 2003-2004 р.н. перемогу здобула Уляна Сливяна, а Соломія Плаксива стала другою. Найкращим з юнаків був Олексій Качурай. За ним фінішували суперники – Олег Гладь та Олександр Яськів.

Серед дівчат 2005 року народження і молодше перше місце посіла Елла Русін, друге – Ангеліна Дячук, третє – Діана Гасій. У юнаків-ровесників перемогу здобув Тарас Костюк, за ним – Захар Чайковський. Третє місце розділи Владислав Сапужак та Ігор Губиш, які продемонстрували однаковий результат.

«Під час організації змагань відчували фінансову підтримку від сектору молоді та спорту РДА. Юним спортсменам було виділено гроші, щоб заохотити. Спортивна школа відзначила найкращих медалями та грамотами. Також традиційно нагородили наймолодших учасників змагань. Ними стали Андрій Сцібайло та Ангеліна Дячук», розповів директор дитячої юнацької спортивної школи Тернопільського району Олександр Шум.

Трасу для змагань допомогла підготувати Федерація лижного спорту Тернопільської області. Транспортом дітей забезпечила дирекція Мишковицької школи.

лижі2Заняття лижними гонками вимагають спеціального інвентарю. Потрібні лижі, палки, кріплення, взуття, мастила, тощо.

Читайте також: У Тернополі відбудеться «Свято Зими»

«Було б добре якби фінансування було кращим і мали змогу придбати більше інвентарю, адже чим більше є пар лиж тим більше дітей мають змогу навчатися, їх можна забезпечити. Діти є активними, приходять на тренування та займаються. Тому чим більше тренерів тим більше буде і дітей. Головне, щоб на місці був наставник, який буде працювати – тоді все буде добре», – зазначив Олександр Шум.

Змагання за Першість ДЮСШ Тернопільського району з лижних перегонів довели, що дорослим спортсменам підростає гідна зміна. На наступний старт юні лижники вийдуть 5 лютого.

Соломія Кручова, фото Володимира Русина

лижі2 лижі3лижі лижі1 лижі2лижі лижі2 лижі3 лижі1 лижі0