Під Тернопільською ОВА відбувся мітинг, люди вийшли на акцію, щоб депутати підтримали петицію про заборону УПЦ МП на Тернопільщині
Пт. 30 Вересня 2022

Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

Під Тернопільською ОВА відбувся мітинг, люди вийшли на акцію, щоб депутати підтримали петицію про заборону УПЦ МП на Тернопільщині

25 людей зібралися під Тернопільською ОВА на мітинг. Вони вийшли на акцію, щоб депутати на сесії підтримали петицію про заборону Української православної церкви Московського патріархату на Тернопільщині. Про це повідомила учасниця акції Вікторія Карчевська, пише Суспільне.

“Зібралися для того, щоб дати людям зрозуміти, що нам потрібні відповіді, щоб наші депутати прийняли рішення, винесли його на сесію та завершили питання про заборону Московського патріархату в Тернополі та на Тернопільщині. Хочемо зрозуміти, чому це вже триває 6 місяць, чому на 6 місяць війни ще не заборонений Московський патріархат? Ми вважаємо, що, якщо перейменовують вулиці в Тернополі, то такого, як церква Московського патріархату в Тернополі не має бути”, – каже Вікторія Карчевська.

Мітинг під Тернопільською ОВА: люди вимагають заборони діяльність церков Московського патріархату
Вікторія Карчевська. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

“Ми очікуємо, що наша влада збереться і організовано закриє всі двері церков Московського патріархату на території міста й області. Обіцяли, що хтось вийде до нас. Нехай вони щось зроблять за цих 6 місяців війни”, – каже учасниця акції Надія Ротман.

Мітинг під Тернопільською ОВА: люди вимагають заборони діяльність церков Московського патріархату
Надія Ротман. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

До протестувальників вийшов голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.

“Сьогодні сесія, депутати мають зібратися на 9 годину, о 9:30 вона розпочнеться. Перші 50 питань – це буде відзначення наших тернополян відзнаками “Почесний громадянин Тернопільської області “, бо це важливе питання. Ми ці питання розглянемо і 51 питання буде про заборону Московського патріархату. Ми розуміємо, що це питання має пройти. Ситуація, яка склалася з ходою Московського патріархату. Говорять, що ми не заборонили, що ми не вжили заходів. Є рішення Ради оборони, яке прийняли ще місяць тому, про заборону масових заходів. З Хмельницької області зайшла колона 5 тисяч людей”, – каже Володимир Труш.

Мітинг під Тернопільською ОВА: люди вимагають заборонити діяльність церков Московського патріархату
Володимир Труш. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

“Питання Московського патріархату вже запізніле. Його потрібно було вирішувати давно. Це питання, яке “Свобода” підіймає ще з 91 року, є наша постанова в парламенті про те, щоб заборонити її діяльність в Україні. В березні, коли розпочалася війна, ми зареєстрували проєкт в парламенті про заборону Московського патріархату. Сесія обласної ради не може заборонити Московський патріархат, бо є Конституція і закони. Це питання потрібно вирішувати на рівні парламенту. Коли ми ініціювали сесію в травні місяці, ми говорили, що розпочали збір підписів, консультувалися з ОВА, щоб не нагніталася ситуація. Вважаю, що існування цієї церкви і є причиною війни. Поки воно не буде вирішеним, війна ніколи не закінчиться, поки ми не заборонимо Московський патріархат. Ми будемо сьогодні голосувати, гарантую, що сесія збереться, ми проголосуємо і будемо вимагати в парламенту, щоб вони прийняли рішення про заборону Московського патріархату”, – каже голова обласної ради Михайло Головко.

Мітинг під Тернопільською ОВА: люди вимагають заборонити діяльність церков Московського патріархату
Михайло Головко. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

“У багатьох прочан ми перевіряли паспорти, передивлялися їхні речі та рюкзаки на наявність заборонених предметів. Залучили велику кількість поліцейських, які слідкували за громадським порядком та правилами дорожнього руху, бо люди йшли трасою Тернопіль-Кременець. Ця хода несанкціонована. Але ми вибрали менше зло: намагалися не допустити терористичних актів, масових зіткнень та побиття. Заяв щодо тілесних ушкоджень не надходило. Було декілька конфліктних ситуацій в населених пунктах. За організацію ходи ніхто на себе відповідальності не взяв. На пропускних фільтраційних пунктах довкола Почаєва виявили кілька підозрілих осіб. Інформацію щодо їхньої діяльності передали в СБУ. Основна частина прочан вже виїхала з Почаєва, там лишилося десь 500-700 людей”, – розповів начальник головного управління Нацполіції області Олександр Богомол.

Мітинг під Тернопільською ОВА: люди вимагають заборонити діяльність церков Московського патріархату
Олександр Богомол. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

О 9 годині 20 хвилин депутати пішли на сесію обласної ради. Перед голосуванням виступили представники всіх 6 фракцій. Вони сказали, що їхні фракції підтримують проєкт.

На сесії Тернопільської обласної ради 48 депутатів одноголосно звернулися до Верховної Ради з проханням заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату.

Мітинг під Тернопільською ОВА: люди вимагають заборонити діяльність церков Московського патріархату
Сесія обласної ради. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, тисячі парафіян Української православної церкви московського патріархату йдуть хресною ходою до Почаївської лаври. В окремих громадах області їх не пропускають через села.


Джерело: Суспільне