Російський IT-шник і «політексперт» створив мільйонну ботоферму для Порошенка – ЗМІ
Ср. 5 Жовтня 2022

Російський IT-шник і «політексперт» створив мільйонну ботоферму для Порошенка – ЗМІ

Мiльйонна ботоферма, яку нещодавно викрила i блокувала СБУ, працювала в iнтересах полiтичної партiї «Європейська Солiдарнiсть» та її лiдера Петра Порошенка. Про це йде мова в журналiстському розслiдуваннi «Апостроф-ТБ», опублiкованому сьогоднi.

Медiйники оприлюднили докази, що органiзатором ботоферми був росiйський IT-фахiвець Вiктор Майстренко, який спiвпрацював з нардепом Артуром Герасимовим – близьким соратником Порошенка.

Майстренко розповiв, що розробив спецiальне програмне забезпечення, яке дозволяло автоматизувати роботу ботоферми i масштабувати її. Так саме завдяки цьому український iнтернет заполонили «порохоботи».

«Оболонка, в якiй все пишеться, називається «ZennoPoster», – це програма для автоматизацiї дiй у браузерi», – цитує видання затриманого. А далi ця програма могла вiд iменi тисяч ботiв автоматично публiкувати потрiбну iнформацiю, включно з фейками i «зрадою», запрошувати друзiв, коментувати, ставити «вподобайки» пiд постами тощо.

Цi боти i займалися веденням у соцмережах сторiнок пiдтримки Порошенка та його полiтсили, та головне – критикою Зеленського. Серед свiжих тем, якi поширювала ботоферма: конфлiкт мiж Зеленським i Залужним, здача країни Путiну i олiгархам, зрив призову до армiї, розорення армiї, фотосесiя Олени Зеленської для журналу «Вог»  тощо.

Як розповiдає сам Майстренко, окрiм роботи на «ЄС» вiн також продавав розроблену програму всiм бажаючим. Вона коштувала 314 дол. США, i лише продаючи лiцензiї, росiянин заробив близько 100 тис. доларiв.

Вiн розповiв, як потрапив в Україну в 2014-му, пiсля того, як «засвiтився» на виборах в рф, «референдумах» в Криму та на Донбасi.

За його словами, попри заборону на перетин кордону для росiян, Майстренку допомiг А.Герасимов. Згодом – влаштував на роботу у свою маркетингову агенцiю i поселив у квартирi, що належала колишнiй дружинi. Саме в нiй, до речi, i проводилися нещодавнi обшуки.

Вже у 2015-му, створивши i розвиваючи ботоферму для Порошенка, Майстренко отримав за спрощеною процедурою вiд тодiшнього президента громадянство України. Також – став «полiтичним експертом» на телеканалах екс-президента.

Нагадаємо, СБУ заявила про викриття мiльйонної ботоферми на початку серпня. Вiдповiдне обладнання було встановлене у Києвi, Вiнницi та Харковi.

Пiд час обшукiв було вилучено апаратно-програмний комплекс, який забезпечував функцiонування ботоферми, 5 тис. сiм-карт i 200 мобiльних Proxy ферм для пiдмiни IР-адрес та уникнення блокування вiдповiдних iнтернет-ресурсiв.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!