СБУ провела спецоперацію:аби не допустити посилення впливу рф на роботу митних органів України
Пт. 30 Вересня 2022

СБУ провела спецоперацію:аби не допустити посилення впливу рф на роботу митних органів України

СБУ системно протидiє злочинам на митному кордонi та проводить заходи з виявлення службових осiб, яких було залучено до злочинної дiяльностi. Так, Служба безпеки України не допустила посилення впливу країни-агресора на стале функцiонування митних органiв.

Зокрема, мова йде про припинення незаконної спiвпрацi посадовцiв митних органiв iз громадянами, якi увiйшли до санкцiйного списку контрабандистiв згiдно з Указом Президента Володимира Зеленського вiд 21.04.2021.

Також СБУ встановила, що 3 особи iз цього списку мають росiйське громадянство, а одна особа – румунське. Тому СБУ iнiцiювала припинення у них громадянства України.

Бiльшiсть пiдсанкцiйних фiгурантiв прагнули обiйти обмеження, продовжили протиправну дiяльнiсть через афiлiйованi структури та намагались зберегти вплив на посадових осiб. Служба безпеки не допустила посилення впливу країни-агресора на стале функцiонування митних органiв.

Пiд процесуальним керiвництвом Офiсу Генерального прокурора у кiлькох пiдсанкцiйних осiб проведено 23 обшуки, в результатi яких виявлено зброю, бойовi припаси та вибуховi речовини.

Зазначенi заходи та слiдчо-оперативнi дiї проводилися в рамках кримiнального провадження за такими статтями Кримiнального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 209 (Легалiзацiя (вiдмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
  • ч. 3 ст. 212 (Ухилення вiд сплати податкiв, зборiв (обов’язкових платежiв);
  • ч. 3 ст. 258-5 (Фiнансування тероризму);
  • ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем).

Слiдчi дiї тривають.

Наразi 24 митника, серед яких i службовцi керiвного рiвня, вже вiдсторонено вiд займаних посад.


Джерело: Сайт СБУ