СБУ затримала агента рф, який «провів» до околиць Києва понад 120 одиниць техніки окупантів
Пт. 30 Вересня 2022

СБУ затримала агента рф, який «провів» до околиць Києва понад 120 одиниць техніки окупантів

Контррозвiдка Служби безпеки України знешкодила ворожого агента, який у першi днi повномасштабного вторгнення рф «провiв» iз Сумської до Київської областi 128 одиниць технiки окупантiв.

За даними СБУ, зрадником виявився мешканець Сумщини, завербований спецслужбами рф. Iз перших днiв тимчасової окупацiї регiону вiн розпочав активну спiвпрацю з ворогом, запропонувавши стати провiдником i показати безпечнi шляхи до Києва.

А пiсля звiльнення Сумської областi агент продовжив спiвпрацювати iз фсб рф i виконувати завдання своїх кураторiв. Вiн збирав данi про мiсця розташування, кiлькiсть та озброєння Сил оборони в регiонi.

Фiгурант передавав працiвникам фсб координати вiйськових об’єктiв iз прив’язкою до мiсцевостi. Для комунiкацiї та передачi даних використовував закритi канали електронного зв’язку.

Пiд час обшукiв у помешканнi зловмисника правоохоронцi вилучили комп’ютерну технiку та мобiльнi телефони iз доказами комунiкацiї з росiйськими кураторами.

Затриманому повiдомлено про пiдозру за ч. 1 та ч. 2 ст. 111 (державна зрада та державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримiнального кодексу України. Йому обрано запобiжний захiд у виглядi тримання пiд вартою.

Заходи iз викриття проводили спiвробiтники регiональних пiдроздiлiв СБУ Вiнниччини та Сумщини у взаємодiї з Департаментом контррозвiдки СБУ та Департаментом вiйськової контррозвiдки СБУ за процесуального керiвництва Сумської обласної прокуратури.


Джерело: Сайт СБУ