На Донеччині СБУ затримала «законсервованих» диверсантів рф з угруповання «Мотороли»
Нд. 2 Жовтня 2022

На Донеччині СБУ затримала «законсервованих» диверсантів рф з угруповання «Мотороли»

У ходi стабiлiзацiйних заходiв у прифронтових районах сходу Служба безпеки викрила двох бойовикiв терористичної органiзацiї «днр».

Зловмисникiв затримано у Покровську на Донеччинi, куди вони приховано прибули для проведення розвiдувально-пiдривної дiяльностi проти Сил оборони України.

У затриманих вилучено посвiдчення учасникiв незаконних збройних формувань та арсенал автоматичної зброї i боєприпасiв, замаскованих у спецiально облаштованих схронах.

За даними слiдства, зловмисниками виявились двоє мiсцевих жителiв, якi у 2014 роцi приєднались до лав терористичних угруповань «Восток» i «Славянская брiгада». Пiд керiвництвом ватажка з позивним «Моторола» вони брали активну участь у бойових дiях проти українських вiйськ поблизу Краматорська.

Також перебуваючи у складi ворожих мiнометних розрахункiв, бойовики прикривали вiдступ зi Слов’янська пiдроздiлiв терориста Стрєлкова.

До початку повномасштабного вторгнення агресори «перекинули» обох зловмисникiв на пiдконтрольну українськiй владi територiю регiону. Там вони перебували в «режимi очiкування» подальших завдань вiд своїх росiйських «кураторiв» i намагались переховуватись серед мiсцевих жителiв.

Однак спiвробiтники СБУ спрацювали на випередження: встановили мiсцезнаходження i затримали поплiчникiв країни-агресора.

Серед iншого у них виявлено засоби зв’язку, якi вони використовували для комунiкацiї з представниками окупацiйних угруповань.

Наразi затриманим повiдомлено про пiдозру за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичнiй групi чи терористичнiй органiзацiї) Кримiнального кодексу України та обрано запобiжний захiд у виглядi тримання пiд вартою.

Заходи з викриття бойовикiв проводили спiвробiтники СБУ Донецької та Луганської областей за процесуального керiвництва Донецької обласної прокуратури.


Джерело: Сайт СБУ