Тернопільська школа вперше в Україні носитиме ім’я відомого адвоката й націоналіста
Нд. 2 Жовтня 2022

Раковецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Тернопільська школа вперше в Україні носитиме ім’я відомого адвоката й націоналіста

Раковецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Раковецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Раковецькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів на Збаражчині  присвоїли ім’я адвоката Бориса Козубського. Сільська школа в Раківці носитиме ім’я не просто відомої людини, патріота, громадсько-політичного діяча, а вперше в Україні у назві школи буде прописана назва професії – «адвокат».

Ініціатором присвоєння школі імені адвоката Бориса Козубського став Центр досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України в особі його керівника кандидата історичних наук Ірини Василик. Ідею пані Ірини охоче підтримали директор школи Василь Дутковський, вчителі, голова сільської ради Тетяна Ясінська з депутатським корпусом Раковецької сільської ради, а управління освіти, молоді та спорту РДА забезпечило всебічну організаційну допомогу при проходженні усіх процедур, необхідних для присвоєння школі імені адвоката.

Читайте також:  Тернопільський університет похвалився новим рейтингом

28 грудня відбулися урочистості з нагоди присвоєння школі імені видатного адвоката, який жив та працював у Раківці. Цього року виповнилося 130 років від дня народження Бориса Козубського. Його біографія заслуговує на екранізацію і гідна наслідування для всіх українців. Він був членом трьох урядів – Центральної Ради(УНР), Польського Сейму та уряду Ярослава Стецька в 1941 році – після проголошення Акта відновлення Української Держави. За свою свідому й непохитну українську патріотичну позицію двічі відбував покарання у польських таборах, з приходом совітів за обвинуваченням «свідомий українець» у кримінальній справі був засуджений на 25 років у Мордовських таборах, де і загинув.

Детальніше про постать Бориса Козубського та про урочистості з нагоди присвоєння школі у Раківці імені адвоката читайте у наступних номерах «Народного слова».

Наталка ПАРОВА, Народне слово