Тернополянам пропонують обмінюватися ліками
Пт. 30 Вересня 2022

Ліки

Тернополянам пропонують обмінюватися ліками

Ліки
Ліки

Обміняти чи подарувати ліки, тим кому вони потрібні – це мета акції, яку нещодавно втілив у життя тернополянин Ігор Качмарський.

Чоловік вирішив створити спільноту, де кожен охочий має змогу отримати чи поділитись потрібними медикаментами.

ІГОР КАЧМАРСЬКИЙ, ініціатор акції «Обміняю чи подарую ліки. Тернопіль»

«Ідея виникла спонтанно, під час чергового перегляду аптечки, коли я зрозумів, що викидати недешеві, в більшості випадків, речі по меншій мірі не практично. Якщо з одягом люди міняються, на дітей з більших на менших і т.д. Якщо одяг для дорослих деколи здають у секонд-хенд, якщо техніку передають в село, то ліки, які є дуже недешеві, вони просто пропадають, люди втрачають кошти, а ті, хто міг би покористуватися, вони йдуть в аптеку і купують нову упаковку».

Чоловік каже, вирішив створити у фейсбуці спеціальний майданчик, де кожен охочий, переглянувши свою аптечку, зміг би запропонувати потребуючим ліки. А ті, кому медикаменти необхідні мали б змогу їх попросити.

ІГОР КАЧМАРСЬКИЙ, ініціатор акції «Обміняю чи подарую ліки. Тернопіль»

«Ну випадків буває багато. Буває хтось вилікувався, дорогий препарат вживав, лікування успішне, лишилися речі, які не потрібні, бо вони специфічні. Буває дуже багато ситуацій з дитячими медикаментами, бо як правило, їх приписують дуже багато у випадку хвороби і також вони мають термін придатності – рік, півроку. Буває так, що людина купує якийсь препарат, у якого два місяці лишилось терміну, покористувалися, півфлакончика лишилося, а цей флакончик може коштувати 50 гривень, 100, 200, 500, 1000 й більше, те саме стосується і ліків специфічних, для таких серйозних хвороб».

Обмін ліків здійснюється безкоштовно, у соцмережі люди між собою домовляються, там і узгоджують передачу медикаментів. З початку створення спільноти, розповідає Ігор Качмарський, там зареєструвалося вже більше тисячі учасників.

Читайте також: Тернополяни хочуть створити рубрику: “Вони працюють для міста”

ІГОР КАЧМАРСЬКИЙ, ініціатор акції «Обміняю чи подарую ліки. Тернопіль»

«Я закликаю тернополян, щоб долучалися до групи «Обміняю-віддам ліки. Тернопіль», знайти можна через пошук у фейсбуці або через знайомих, бо справді людей досить багато приєдналося. Передивіться, що у вас вдома є зайве, те, що вам не треба, віддайте тому, кому потрібно. Це є просто спільнота людей, які мають певний інтерес, мають бажання комусь зробити добре, а той, кому потрібно, може собі знайти те, в чому має потребу і не витрачати на це зайві кошти».

Зазначимо, акція у Тернополі стартувала кілька тижнів тому.

Джерело: ІНТБ