Понад двадцять років регіональний центр сервісного обслуговування систем та засобів контролю ТОВ «Надзбруччя-Сервіс» допомагає підприємцям облаштовувати торгові місця.
Усе необхідне для торгівлі «начиння», а саме: касові апарати, фіскальні реєстратори, POS-системи, чекодрукуючі принтери, системи захисту від крадіжок і відеоспостереження, програмне забезпечення для організації торгівлі, банківське устаткування тощо, вони постачають своїм клієнтам.
ТОВ «Надзбруччя-Сервіс» входить до тернопільської Ліги підприємців «Українська справа».

Генеральний директор регіонального центру Василь Глемба – окрім того, що фахівець у сфері своєї діяльності, то ще й великий поціновувач усього українського. Ми попросили його розповісти, як йому це вдається поєднувати, як взагалі вдалося на теренах Тернопільщини створити таку успішну фірму?
– Розпочиналося все ще на початку далеких 90-их, – каже Василь Глемба. – Спільно із Тернопільським приладобудівним інститутом (нині – Тернопільський державний технічний університет ім. І. Пулюя – авт.) ми створили підприємство «Сінектика», що займалося автоматизацією виробничих процесів, розробкою програмних продуктів і впровадженням комп’ютерної техніки. А з появою на ринку України фіскальної техніки серйозно зацікавились цим напрямком роботи, оскільки в нас уже були підготовлені спеціалісти-
електронники – випускники Львівської політехніки, і у червні 1994 року зареєстрували товариство з обмеженою відповідальністю «Надзбруччя-Сервіс».
– Чим конкретно ви займаєтеся?
– У магазинах та супермаркетах встановлюємо необхідну торговельну техніку, навчаємо підприємців нею користуватися, а також за необхідності займаємося її технічним обслуговуванням. За домовленістю з підприємцями, можемо торгову точку здати «під ключ», обладнавши її за останнім словом техніки. Наш асортимент постійно поповнюється новими апаратами, значно кращими за попередників. Як відомо, ніщо не стоїть на місці, а в науково-технічному прогресі – й поготів. Звісно, ми завжди йдемо назустріч кожному клієнту, враховуємо його побажання, підбираємо техніку відповідно до потреб і можливостей гаманця. Торговельне устаткування – це “обличчя” будь-якого бізнесу, грамотно підібрана техніка для торгівлі дозволяє більш гнучко і раціонально займатися управлінням бізнес-процесу.

– Згідно із законом, з першого липня цього року платники єдиного податку третьої групи повинні встановити касові апарати. А якщо у когось на це немає коштів, адже, як відомо, касові апарати дорогі?..
– Найдешевший портативний касовий апарат коштує близько 6000 гривень, а тому, зрозуміло, не кожен підприємець може заплатити таку суму відразу. Ми вирішили піти назустріч і розробили систему кредитування. Принцип кредитування індивідуальний для кожного підприємця. Багато залежить від того, як швидко він хоче ввести касовий апарат в експлуатацію. Є різні форми кредитування. Але якщо підприємець, не маючи касового апарата, укладає угоду про відтермінування, то жодних штрафних санкцій і перевірок податкової не буде.
– Чому ж тоді так багато підприємців дуже скептично налаштовані до введення касових апаратів? Були навіть протести…
– Основна мета запровадження касових апаратів – контроль готівкових коштів. Загальновідомо, що більшість прибутків приховують, тому й такий спротив. Підприємці бояться також штрафних санкцій. Хоча сам касовий апарат дає для підприємця багато переваг: це і належний бухгалтерський облік, і можливість швидко підрахувати залишки, зробити переоцінку товару… Крім того, завдяки касовому апарату й інтернету підприємець, перебуваючи у будь-якому місці, може перевірити, як ідуть справи у торговій точці, на що є найбільший попит, а що потрібно змінити…
– Поділіться вашими досягненнями за більш ніж двадцятирічну діяльність.
– Наша діяльність зовні тиха і непомітна, але дуже потрібна і корисна бізнесу. І приємно, звичайно, що у 2012 році наше товариство було відзначене у номінації «Підприємство року», а цього року в Національному бізнес-рейтингу нам присвоєно звання «Лідер галузі», тобто у своїй галузі ми перебуваємо серед 30-ти найкращих підприємств України і є перші на Тернопільщині. Усе це – заслуга нашого колективу, а, власне, сам колектив – це найбільше і найцінніше наше досягнення. Більша половина наших працівників – це досвідчені спеціалісти, які працюють тут від дня заснування товариства, це одна злагоджена команда, яка разом долає всі труднощі і разом досягає успіхів.
– Які подальші плани на майбутнє?
– Найбільше хочеться, щоб закінчилася війна, і всі з відчуттям полегшення та великого бажання могли творити сучасну європейську Україну. А щодо нашої діяльності, то це – завжди йти в ногу з часом і приносити користь нашим клієнтам. Адже кредо нашого товариства – «Давайте жити чесно і вимірювати точно».
оксана СМІЛЬСЬКА