Як обслуговувати автомобіль під час війни
Чт. 7 Липня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

Як обслуговувати автомобіль під час війни

Коли у країні війна, автомобілі треба берегти. Якщо комусь здається, що рутине профілактичне обслуговування не на часі, це помилка. Під час війни автомобіль із засобу пересування перетворюється на засіб порятунку, боротьби та допомоги. І ціна несправність може бути надвисока. 

Як провести ТО самостійно

Якщо ви перебуваєте у тилу, де працює бізнес, і маєте гроші — не відмовляйтеся від послуг професіоналів. Тим самим ви підтримуєте економіку та допомагаєте державі. Але якщо грошей замало та/або працюючих СТО поряд немає, треба самотужки подбати про своє авто. Навіть якщо ви цього ніколи не робили, скористайтеся покроковою інструкцією і перевірте усі критичні речі, щоб уникнути великих проблем.

  1. З’ясуйте рівень рідин та мастил

Зверніть увагу на три рідини: гальмівна, рідина для ГУР та антифриз. Якщо їх рівні наближаються до позначки мінімум, долийте необхідне. Також проконтролюйте наявність мастила у двигуні та коробці передач.

  1. Переконайтеся у відсутності протікань

Обстежте простір під капотом та під днищем на наявність протікань рідин та мастил. Якщо ви помітили сліди протікання, треба вирішати, чи усувати проблему, чи хоча б постійно стежити за цією рідиною та вчасно доливати її.

  1. Перевірте, як працює електрика

Зверніться за допомогою до оточуючих, щоб хтось сів на місце водія і по черзі включав-виключав фари, стопи, поворотники та ліхтарі задньої ходи. А ви самі оцініть, як все працює та виглядає.

  1. Обстежте ходову систему

З’ясуйте, чи немає пошкоджень на шинах та надривів на гумових шарнірах. У разі, якщо є, шарніри треба буде замінити, шини — обробити герметиком. Огляньте амортизатори: вони можуть бути дещо запітнілі, але не повинно бути протікань. Якщо різниця не очевидна, витріть насухо і подивіться ще раз через кілька днів. Також треба переконатися, що гальмівні колодки мають достатній фрикційний шар (мін. 4-5 мм).

  1. Як працює обладнання?

Усе обладнання має працювати без зайвих звуків та не заїдати. Зверніть увагу на кермо, педалі, селектор АКПП та перемикачі електрики. Якщо щось викликає сумніви, краще замінити заздалегідь, щоб не зіткнутися з відмовою обладнання у довгій дорозі.

Якщо у процесі перевірки було з’ясовано, що розхідники закінчуються та деталі потребують заміни, все необхідне можна знайти на маркетплейсі автозапчастин avto.pro. Тисячі продавців Автопро продовжують обробляти замовлення та відправляти необхідне усюди, де це можливо, щоб економіка працювала та автомобілі їздили.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!