Як у Тернополі пройшов фестиваль вертепів (фотофакт)
Пт. 30 Вересня 2022

Фестиваль вертепів

Як у Тернополі пройшов фестиваль вертепів (фотофакт)

Фестиваль вертепів
Фестиваль вертепів

При найбільшій в Україні шопці пройшов XVII фестиваль вертепів. Почався він 15 січня  о 13.00 біля монастирського пам’ятника Святого Франциска і тривав до 17.30.

У дійстві взяло участь 9 вертепів з міста Тернополя і з околиць. Були це вертепи з парафій: Святого апостола Івана Богослова, Святого Михаїла, Святого Духа, Святого апостола Петра, Успіння Пресвятої Богородиці (с. Гаї Шевченківські), Покрови Пресвятої Богородиці (с. Базар), Вознесіння ГНІХ (с. Магдаліївка), Товариство «Писанка» (с. Качанівка) і Товариство католицької молоді «Обнова»

На 13.30 перед пам’ятником Святого Франциска зібралось чимало парафіян, прихожан і гостей фестивалю. Перед фестивалем усі заспівали колядку «Бог предвічний»…; оголошено що фестиваль має головну мету, прославу новонародженого Ісуса. Вертепи виступали перед людом Божим і перед журі, які оцінювали виступи, акторів і співи колядок. Під час тривання фестивалю молодь парафії святого апостола Петра частувала присутніх чаєм з корицею і ромом, печивом та фруктами, був також і ґріль яким орудувала прислуга парафії, роздаючи присутнім гарячі ковбаски. В такій ось атмосфері проходив увесь фестиваль. Була це нагода для парафіян і гостей зустрітись разом, поговорити, поспівати колядки і подивитись на виступи вертепів.

Під кінець фестивалю, коли журі оцінювали виступи, усі діти і декотрі дорослі танцювали банси, було дуже  захоплююче, бо мало хто за 5 годин змерз.

Читайте також: Українські молоді лікарі впровадили цікаву ініціативу

Члени журі оцінили виступи вертепів таким чином що перше місце отримав вертеп із парафії Покровиphotoimg_1581468758 Пресвятої Богородиці (с. Базар), друге місце отримав вертеп із  парафії Святого Духа, третє місце отримав вертеп із церкви Святого Йоана Богослова. Окрім цього персональними нагородами обдаровано:  костюм царя із парафії Успіння Пресвятої Богородиці (с. Гаї Шевченківські) , за найкращу колядку нагороджено молодь з «Обнови», за найкращу роль «Сари» нагороджено дівчинку з парафії Святого Михаїла. Очевидно що окрім грамот і подяк були ще й призи.

Дякуємо Богові за так творчо проведений час, за організаторів фестивалю, спонсорів і всіх його учасників.  Христос раждається!