​​За ініціативи СБУ в Україні остаточно заборонили діяльність «ОПЗЖ»
Ср. 5 Жовтня 2022

​​За ініціативи СБУ в Україні остаточно заборонили діяльність «ОПЗЖ»

15 вересня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України  відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» («ОПЗЖ») і таким чином, остаточно заборонив її діяльність в нашій країні. 

Нагадаємо, що рішення про заборону функціонування «ОПЗЖ» було прийнято на підставі указу Президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на  доказах її деструктивної діяльності, зібрані у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці.  

Йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики росії, як на рівні керівництва, так і рядових її членів. 

«ОПЗЖ» фактично ретранслювала офіційну позицію країни-агресора щодо України та завдавала значної шкоди інтересам нашої держави. 

Встановлено причетність провідних функціонерів «ОПЗЖ» до діяльності, що створює  реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. 

Водночас від  початку військової агресії слідчі СБУ:

-здійснюють досудове розслідування у 70 кримінальних провадженнях щодо функціонерів партії, причетних до вчинення злочинів у сфері національної безпеки;

– у межах цих проваджень оголосили про підозру  30 громадянам України, у тому числі депутатам місцевих рад різних рівнів. 

Таким чином, рішення про заборону «ОПЗЖ» є остаточним і не підлягає оскарженню, а притягнення до відповідальності членів партії, які шкодили інтересам України, триває.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!