За матеріалами СБУ заарештовано білоруські локомотиви, якими рф перекидала військові угруповання рф до кордонів України
Пн. 8 Серпня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

За матеріалами СБУ заарештовано білоруські локомотиви, якими рф перекидала військові угруповання рф до кордонів України

Суд за матерiалами кiберфахiвцiв Служби безпеки заарештував три тепловози держпiдприємства «Бiлоруська залiзниця», якi транспортували окупацiйнi пiдроздiли зс рф. Орiєнтовна вартiсть заблокованого майна становить понад 70 млн грн.

Росiя використовувала залiзничну iнфраструктуру Бiлорусi для пiдготовки до повномасштабного вторгнення в Україну. За даними слiдства, локомотиви були задiянi для перевезення особового складу, озброєння, вiйськової технiки i засобiв тилового забезпечення загарбникiв до пiвнiчних кордонiв нашої країни.

У подальшому вони брали участь в бойових дiях проти українських Сил оборони на територiї Київської та Чернiгiвської областей.

У ходi слiдчо-оперативних дiй спiвробiтники СБУ встановили мiсцезнаходження цих тепловозiв на територiї Київщини та iдентифiкували їх використання у злочинах проти України.

Наразi триває передача викритих транспортних засобiв в управлiння Нацiональному агентству з питань виявлення, розшуку та управлiння активами, одержаними вiд корупцiйних та iнших злочинiв (АРМА).

У межах кримiнального провадження за ч. 4 ст. 110-2 (фiнансування дiй, вчинених з метою насильницької змiни чи повалення конституцiйного ладу або захоплення державної влади, змiни меж територiї або державного кордону України) Кримiнального кодексу України правоохоронцi проводять комплекснi заходи для встановлення i притягнення до вiдповiдальностi винних осiб.
Викриття злочину здiйснювали спiвробiтники Департаменту кiбербезпеки СБУ за процесуального керiвництва Київської мiської прокуратури та у взаємодiї з пiдроздiлами Укрзалiзницi.

 


Джерело: Сайт СБУ