Заангажовані чиновники та без активістів: як на Тернопільщині вирішують питання щодо будівництва ГЕС на Дністрі
Пт. 30 Вересня 2022

Активісти

Заангажовані чиновники та без активістів: як на Тернопільщині вирішують питання щодо будівництва ГЕС на Дністрі

Активісти
Активісти

Кандидат технічних наук Андрій Палюх у спільноті “ЕкоМайдан” зауважив декілька слушних коментарів щодо будівництва ГЕС на Дністрі:

Далі передаємо дослівно:

1. ГаЕС (гідро АКУМУЛЮЧА електростанція) та ГЕС (гідро електростанція) – це два різних об’єкти, система роботи яких зовсім різна, також шкода довкіллю істотно різна.

2. Задайте кожен собі запитання, якщо вітряні електро генератори давали б ККД 0,5%, що Вам говорять, як Ви думаєте уся Європа (Німеччина, Іспанія, Польща, Голандія та багато інших країн) також Америка і ОАЄ, користувалися би та споруджували дані споруди для отримання електроенергії ?!

3. Наступне: з людей тих саме 50 чоловік, що були присутні на згаданому заході, жоден громадський активіст не підтримав будівництва ГЕС на Дністровському каньйоні, публічно підтримали привезені так звані “місцеві керівники” та “місцева влада”, приекскурсовані голови селищних рад та райадміністрацій, навіть двоє депутатів облради публічно не підтримали будівництва ГЕС (за кулісами дехто з голів селищних рад признався, що їх нагнули).

4. З місцевого населення виступали: голова району, директор ГаЕС, місцевий селещний голова (явно заангажований), заступник директора ГЕС, і жодно місцевого пересічного громадянина, активістам слово надавали неохоче і під тиском.

Читайте також: Тернопільські дорожники не перестають хвалитися, хоч дороги – одні з найгірших в Україні

Також зі слів “місцевого керівника” було сказано наступне: що при початку будівництва ще у 70-х роках відселяли мешканців з потрібних для будівництва територій і надавали їм земельні ділянки у два рази менші ніж були (тобто замість 30 сотих, взамін отримували 15 сотих землі десь наокраїні і безліч незручностей).

Хочу добавити, що громадський сектор запросили неохоче і під тиском, мене особисто навіть не внесли у список, що можуть підтвердити відомі громадські активісти.

Небайдужа громада, будь ласка поділіться цим зверненням та всіляко по сприяйте його поширенню.

Завжди Ваш, канд. техн. наук, Андрій Палюх.