21-22 вересня 2024 року Зарваниця стала центром духовного єднання для військовослужбовців, ветеранів, їхніх родин та близьких загиблих захисників України. XVI Всеукраїнське військове паломництво, організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, зібрало учасників під гаслом “Освячені правдою” (Йн. 17, 17).
Урочистий початок та вшанування пам’яті
Паломництво розпочалося подячним молебнем та урочистою ходою до скульптури Богородиці. Владика Богдан Манишин, керівник Департаменту військового капеланства, благословив матір і дружину полеглих воїнів, які несли букети соняхів і калини – символи пам’яті та вдячності.
У Соборі Зарваницької Матері Божої відбулася Божественна Літургія та панахида за упокій усіх полеглих захисників України. Владика Богдан очолив службу у співслужінні з владикою Михаїлом Колтуном та військовими капеланами. Після церемонії покладання свічок присутні об’єдналися у спільній молитві за Невідомого Воїна.
Духовні практики та роздуми
Традиційна Хресна дорога стала важливою частиною паломництва. Військові капелани, військовослужбовці та члени родин полеглих захисників несли хрест до кожної зі стацій, символізуючи єдність у стражданні та надії.
Перший день завершився лекцією отця Ігоря Колісника на тему “Божа сила в людській безпорадності”, що дала учасникам можливість для духовних роздумів та осмислення власного досвіду.
Підсумки паломництва та погляд у майбутнє
Недільна Архиєрейська Божественна Літургія стала кульмінацією паломництва. У своїй проповіді владика Богдан Манишин наголосив на важливості вірності Божому слову:
“Якщо ми хочемо побачити здійснення обітниці, ми маємо бути вірні Божому слову. Тільки тоді ми можемо сказати разом з апостолом Павлом: ‘Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога?'”.
На завершення прощі владика Богдан подякував владиці Михаїлу за багатолітнє служіння у військовому капеланстві та вручив символічні подарунки. Організатори висловили вдячність Військовим ординаріатам Німеччини та Італії за сприяння у проведенні паломництва.
Це XVI Всеукраїнське військове паломництво стало яскравим свідченням єдності українських військових у вірі та пам’яті, демонструючи силу духу та відданість своїй країні.
Фото: Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.
Раніше ми писали про те, що столітній дзвін знайдено в церкві Горішньої Слобідки на Тернопільщині.
Столітній дзвін знайдено в церкві Горішньої Слобідки на Тернопільщині