Цікавезна історія про статую тернопільського ангела (фото)
Вт. 4 Жовтня 2022

Статуя ангела

Цікавезна історія про статую тернопільського ангела (фото)

Статуя ангела
Статуя ангела

12 квітня 2012 року випадково розговорився із сторожем будинку профспілок (Танцовора,51). Дізнався дещо цікаве про скульптурку, яка розташована навпроти входу та сам будинок.

“То новітня статуя, ініціатором був пан Андрушків. Її звели 12 років тому, десь у 2000-му. Це такий своєрідний символ єднання. Свого часу була суперечка за те куди її повертати, а саме до вулиці Танцорова чи до входу. Вирішили обрати другий варіант, бо там людей більше ходить. То є ангел-хоронитель (бабою називають, йдем білити бабу), але сам пам’ятник виконано не у канонічних традиціях, тому то все умовно, бо руки він не так тримає (догори) і крила не такі. А за крила, то люди казали, що він має рюкзак, а не крила. У руках тримає лаврове листя із латуні. Архітектором був якийсь дідок, такий невеличкий чоловік, працював на Паращука, як звали не пригадую, такий сухенький, маленький та з вусиками, місцевий житель. Статуя складається із двох частин, зроблена із бетоную”ї

Тернопільське обласне міжспілкове об’єднання започаткувалося ще у 1926 році. Тоді низка фахових профспілок краю об’єдналися у повітову раду. Завдяки цьому вперше в історії робітничого руху Тернопільщини були укладені колективні договори між профспілками і роботодавцями у пекарнях, а потім на деревообробних підприємствах… (Більше про історію, але проблеми з кодуванням)
 
Будинок побудований у 1969 році, а у 1970 введений в експлуатацію. Зведений для профспілок, ця установа
Надпис біля статуї
Надпис біля статуї
діє тут і досі. На тому місці де зараз наш будинок, містилося чимало маленьких сільських хаток, городи були, де капуста росла. Було на пів мокро..на пів сухо…
“Скверики”, то все з часу коли будувався будинок. Ми садили у 1974 році, їздили у Кременець, получали ті туї, кінський хвощ, чи як він там називається… А акація виглядає так ніби засохла, хоча то оманливе враження, бо дерево цвіте лише кілька днів, розпускається в лічені дні і потім цілий рік непримітне Зате коли вкривається червоним цвітом, то виглядає безподобно. Щось типу “райських яблунь”, вони цвітуть у квітні десь від 5 до 10 днів, така краса.. Каміння завезено для того аби створити атмосферу відчуженого місця, колись його було більше.
 
ТАРАС ЦИКЛИНЯК, Най все буде Тернопіль!
Статуя ангела
Статуя ангела