До першого в історії офіційного відзначення Міжнародного дня біатлону в Україні на Тернопільщині відбулися масштабні змагання та воркшопи. Центром подій стала Підгороднянська спортивна база — місце, де виросли не одне покоління українських біатлоністів.
Своїм досвідом з дітьми ділилися чемпіон світу, капітан чоловічої збірної України Дмитро Підручний, член збірної Тарас Лесюк і багаторазовий чемпіон України Віталій Мандзин. До заходу долучилися понад 120 учасників — вихованців спортивних шкіл Тернопільщини.
“Тернопіль завжди славився біатлонними традиціями, сильними біатлоністами. Є олімпійські чемпіони, чемпіони світу. Тому приємно, що прийшли подивитися багато людей, позайматися. Зараз багато дітей в нашій області займаються цим видом спорту, є багато секцій, то ж ми прийшли підтримати, повболівати за них”, — розповів Дмитро Підручний.
Відомі спортсмени заохочували молодь і підкреслили роль біатлону.
Воркшопи передбачали демонстрацію стрільби на вогневому рубежі, техніку пересування, а також бесіди з професійними біатлоністами. Віталій Мандзин зауважив, що такі події — це спосіб підтримати юних спортсменів:
“Ми вирішили приїхати і поділитися своїм досвідом з дітьми, заохотити їх до занять з біатлону”.
Не менш емоційно виступив Тарас Лесюк, який також починав свою спортивну кар’єру на Тернопільщині:
“Я починав свої перші кроки тут, в Тернополі. Мені дуже приємно тут бути і популяризувати біатлон в Україні. Приємно, що тут зібралося багато молоді, дітей, яким цікавий цей вид спорту”.
Воркшопи пройшли одночасно в кількох регіонах.
Як пояснив Віктор Щур, керівник Підгороднянської спортивної бази, такі майстеркласи з біатлону зараз проводяться по всій Україні — у Львові, Сумах, Чернігові, на Закарпатті. Попри несприятливу погоду, на Тернопільщині зібралося чимало глядачів та учасників.
“Ми приєдналися до таких майстеркласів. Трохи завадила погода, але є багато учасників, багато глядачів і ми раді”, — додав він.
Зі словами підтримки виступив також віцепрезидент Федерації біатлону України Олександр Починок, командир окремої тактичної снайперської групи “Доброволець”:
“Цей вид спорту дає найкращі можливості підготовки як вправних стрільців, так і витривалих воїнів. Біатлон має складову патріотичного виховання і багату історію. Перша медаль незалежної України в 1994 році була завойована саме біатлоністами”.
Крім воркшопів, у програмі були також змагання з літнього біатлону серед юнаків і дівчат. Десятки дітей спробували себе в ролі майбутніх чемпіонів. Серед них — учень Мишковицького ліцею Григорій Марків, який займається біатлоном уже 10 років:
“Біатлон виховує витримку, ти стаєш сильніший, є ціль, яку хочеш досягти. Мій дід був біатлоністом, а також моя хресна, і я вирішив теж стати біатлоністом. Все сподобалось, було дуже цікаво”.
А вихованець ДЮСШ “Олімп” з Великоберезовицької громади Дмитро Журовський сказав:
“Мені подобається, бо це дуже корисно для здоров’я і життя. Я мрію стати олімпійським чемпіоном”.
Проведення воркшопів з біатлону на Тернопільщині ще раз підтвердило: цей вид спорту не лише живий, а й активно розвивається, формуючи нове покоління витривалих спортсменів і патріотів.
Фото: Суспільне Тернопіль та Тарас Савчук.
Читайте також: У Чортківському районі паводок зруйнував частину дороги та підтопив господарства