ЗСУ розпочали контрнаступ на Херсонщині. Далі Крим?
Пт. 30 Вересня 2022

ЗСУ розпочали контрнаступ на Херсонщині. Далі Крим?

Українськi вiйськовi почали наступальнi дiї на багатьох напрямках у тимчасово захопленiй росiянами Херсонськiй областi. Про прорив першої лiнiї оборони в регiонi заявили в оперативному угрупованнi «Каховка».

«109 полк ДНР вiдiйшов зi своїх позицiй на Херсонщинi, росiйськi десантники, що були їх пiдтримкою втекли з поля бою», – повiдомили в Оперативному угрупованнi.

10 липня Мiнiстр оборони Олексiй Резнiков в iнтерв’ю The Sunday Times повiдомив, що президент Володимир Зеленський наказав вiйськовослужбовцям вiдбити тимчасово окупованi прибережнi райони на пiвднi країни, якi мають життєво важливе значення для економiки країни i доручив вищому вiйськовому командуванню розробити вiдповiднi плани з деокупацiї захоплених територiй.

Упродовж кiлькох мiсяцiв українськi чиновники натякали, що контрнаступ на пiвднi неминучий. Херсон буде звiльнено до кiнця року, наголошував генерал Дмитро Марченко.

Херсон залишається найбiльш значущим в полiтичному планi населеним пунктом. Це єдиний обласний центр,  який вдалося окупавати росiї з 24 лютого. Його втрата серйозно пiдiрве спроби росiї малювати успiхи в так званiй «спецоперацiї».

Наприкiнцi липня ракетнi установки HIMARS почали знищувати мости до Херсона, щоб iзолювати росiйськi вiйська на захiд вiд Днiпра. В iнформацiї, наданiй британською розвiдкою у кiнцi липня, йшлося, що «контрнаступ України в Херсонi набирає обертiв». Атаки на логiстичнi вузли послабили росiйську оборону й унеможливили доставляння артилерiї до лiнiї фронту.

Росiйська пропаганда заперечувала можливiсть контрнаступу українськими вiйськовими. В якостi начебто доказiв того, що Україна не має можливостi здiйснювати контрнаступ на будь-якiй дiлянцi лiнiї фронту, кремлiвськi медiа манiпулюють матерiалами захiдних ЗМI.

Сьогоднi, ЗСУ поставили крапку в питаннi бути чи не бути контрнаступу українських вiйськових на Херсонщинi. Битва за Херсон стане найважливiшою з часiв битви за Київ i може вирiшити остаточний результат усiєї вiйни в Українi, у тому числi забезпечити подальшi кроки з деокупацiї Криму.

 


Джерело: Цензор